Balzan
Kaljevic 9 (3 pens); Effiong 3; Nafti 3; Fenech 2; Da Silva Souza 2; Agius; Micallef (pen); Piciollo.
Red card: Serrano (vs Tarxien).
Birkirkara
Temile 5, Dimitrov 5, Plut 5; Brincat 2; Attard 2; Scicluna 2; Sciberras 2; Herrera; Guillaumier.
Own goal: Bezzina (vs Balzan).
Red card: Jovic (vs Valletta).
Floriana
Fontanella 4, Chiesa 4 (1 pen); Samb 2; Pisani.
Own goal: B. Muscat (vs Pembroke Athleta).
Red card: Borg (vs Tarxien).
Gżira United
Tony 3; Liliu 2; Robert, Gatt Baldacchino, Tonna, Corbalan, Joceano, Avila Perez.
Red cards: Joceano, Robert (both vs Mosta); Azzopardi (vs Birkir-kara).
Ħamrun Spartans
Garba 5, J. Grech 5 (2 pens); J.P. Mifsud Triganza 4; Jorginho 2; Giusti, Teixeira.
Red card: Jorginho (vs Valletta).
Hibernians
Kristensen 3, Degabriele 3, Failla 3 (3 pens); Lima 2; Jorginho, Varea, Soares.
Red card: Mbong (vs St Andrews).
Mosta
Priso 4 (1 pen); Reid 3; Oseghale 2 (1 pen); Vlcek.
Red cards: Oweregbulam (vs Valletta); Priso (vs Gżira); Caruana (vs Birkirkara).
Pembroke Athleta
Mariano 2; Montebello, Mateus, Scozzese, Borg, Djeljilj, Levnaic, Manevski, Micallef.
Own goals: Agius (vs Hibernians); Vella (vs Mosta); Martinelli (vs Mosta).
Red cards: Arab, Montebello (both vs Floriana); Djeljilj (vs St Andrews).
Sliema Wanderers
Salomon 4; Potezica 2, Muscat 2 (2 pens), Farrugia 2; Mandinho, Mucchardi.
Own goals: R. Camilleri (vs Valletta); Maldini (vs Ħamrun).
Red cards: M. Scerri (vs Valletta); Potezica (vs Floriana).
St Andrews
Farrugia 4 (4 pens); McKay 2; Nwoko, Beltre, Darmanin, Kastrevec, Walker.
Red card: Bakmaz (vs Tarxien Rainbows).
Tarxien Rainbows
Nilsson 3, Ponce 3; Baker 2; Prendes, Alves, Caruana (pen).
Red cards: Baker (vs St Andrew’s); Prendes, Rogelio (both vs Floriana).
Valletta
Jhonnattann 6 (2 pens); Falcone 3 (1 pen); Aguirre 2; Cremona, Briffa, Romao, Azzopardi, Uchenna, Borg, Mifsud.
Red cards: Pani (vs Mosta); Aguirre (vs Floriana); Uchenna (vs Hibs); Bonello (vs Gżira).
Next fixtures
November 19 (National Stadium)
14.00 St Andrew’s vs Birkirkara
16.00 Sliema vs Valletta
November 19 (Tedesco Stadium)
14.00 Tarxien Rainbows vs Gżira
16.15 Mosta vs Balzan
November 20 (Tedesco Stadium)
14.00 Pembroke vs Floriana
16.15 Ħamrun vs Hibernians